TripTip - טיפים לחופשה נפלאה

כיצד להחליט לגבי איזה יעד לטוס הקיץ?

תוכן [ הסתר ]

יולי-אוגוסט נחשבים כבר מזמן לחודשים שבהם כל עם ישראל מחליט לתייר בחו"ל. גם יוני וספטמבר, אשר 'עוטפים' אותם, נחשבים לפעילים במיוחד וללא ספק אפשר להגיד שהקיץ הוא העונה החמה - ולא רק מבחינת מזג האוויר. השאלה הנשאלת היא: להיכן לטוס בקיץ הזה? ובכן, יש לנו כאן כמה המלצות על הטיולים הכדאיים ביותר.

הזול

מי לא זוכר את ימי ה'הכל כלול' העליזים של טורקיה? אין ישראלי אחד שלא בילה בנעימים במלונות המפוארים של טורקיה, בקלאבים ובמפרצים אשר מציעים מים תכולים וצלולים לצד מזג אוויר מושלם לנופש. ומה היום? שלא תחשבו שמשהו השתנה בצורה משמעותית: ההבדל היחיד הוא שהיום עושים את זה ביוון.

יוון נחשבת ליעד הפופולארי ביותר כיום בימי הקיץ, לפחות עבור ישראלים. יש לכך סיבות רבות, חלקן פוליטיות ומדיניות וחלקן בכלל קשורות למרחק בין שתי המדינות, אבל דבר אחד ברור: הכל עניין של מחיר.

גם טיסות ליוון נחשבות זולות מאוד, בעיקר בשל המרחק הקצר - אבל גם בשל התחרות הרבה סביב קו התעופה הזה. גם המלונות אינם יקרים במיוחד. גם המחייה ברחבי יוון אינה יקרה, בייחוד לאחר המשבר הכלכלי שפוקד את המדינה המיוחדת הזו. כל אלו יחדיו הופכות את החופשה ביוון למומלצת וכדאית.

האירופאי והקריר

ברור שלא מעט ישראלים יבחרו לטוס למקומות מסוימים על פני כדור הארץ בהם החום הלוהט פשוט לא קיים. כדי לעשות את זה במחיר הנמוך ביותר האפשרי ובזמן הקצר ביותר (מבחינת אורך הטיסה), רבים בוחרים באירופה, והם יודעים בדיוק למה.

גרמניה, צפון איטליה, שוויץ, סקנדינביה ואפילו סלובניה או קרואטיה נחשבות ליעדים נפלאים לחופשה במהלך הקיץ, משום ששם שולטת הצינה והקור הנעים. אין כל זכר לקיץ הלוהט והלח אשר מאפיין את ישראל.

יש סיבה נוספת בגללה ישראלים רבים מעדיפים לטוס לאירופה במהלך הקיץ: העובדה שמדובר גם כאן באזור אשר התחרות בין חברות התעופה על כיסו של הלקוח גדולה ביותר. כיום, לא קשה להשיג טיסות צ'רטר זולות לברצלונה באמצע יוני, במחיר של כ-200 דולרים. ומדובר ללא ספק במחיר מציאה.

אם כבר טיול, אז למה לא בקבוצה?

וזוהי, רבותיי, החדשה המרעננת של הקיץ ללא ספק: יותר ויותר מטיילים בוחרים לצאת בחופשת הקיץ דווקא לטיול בקבוצה, או במילים אחרות - טיול מאורגן. הטיולים המאורגנים הפכו בשנים האחרונות ליוקרתיים יותר ולכדאיים יותר עבור אנשים רבים, ואם הם עושים זאת בקבוצה של אנשים מאותו חוג חברתי, זהו טיול מדהים ללא ספק.

היתרון הגדול בטיולים המאורגנים, בהשוואה לטיולים אחרים, הוא באפשרות לטייל ולהיחשף למחוזות אליהם לרוב לא ניחשף בטיול רגיל, עצמאי. הרי טיול עצמאי יהיה לרוב למקומות מוכרים וידועים, כאלו שבהם נמצאים שלל תיירים - כדי שנרגיש נוח ובטוחים. לטיולים מאורגנים יש כאן יתרון גדול: המדריך.

בעזרת מדריך מנוסה, אפשר פשוט להצביע על נקודה במפה - ולצאת לטיול בה. זה יכול להיות טיול מאורגן לסין, טיול מאורגן לגאורגיה, טיול מאורגן למרוקו או אפילו טיול מאורגן לתאילנד, שנחשבת ליעד מתוייר מאוד, אך מגלה הרבה יותר במהלך טיול מהסוג הזה.

לכן, אם אתם רוצים להיות מקוריים ולראות דברים שכנראה תפגשו רק פעם אחת בחיים, כדאי שתצטרפו לטיול מאורגן כזה, אשר נעשה באמצעות חברה מקצועית. זו הדרך ליהנות באמת מחוויה בלתי נשכחת.